A kolbász bél alkalmas a sütőkolbász, a füstönivaló kolbász, valamint a rizses és a kásáshurka elkészítésére. A 20 méteres kolbász bél minősége megegyezik a 10 méteres sertés vékonybél minőségével, csupán kétszer akkora csomag.
A 20 méteres sertés kolbász bél tiszta, sóval tartósított, ami egyszerűen, langyos vízzel tisztítható. A kolbász bél színe a világostól egész a sötétebb barna színig változhat. Minőségét nem befolyásolja a szín. Minden csomag belet a csomagolásba helyezés előtt átvizsgálnak. A csomagban 20 méternyi kolbász vékonybél található, mely feláztatva értendő.
A kolbásznak való bél teljesen természetes, jól abálható és füstölhető. Keményre tölthető, pározható.
Egy csomag 20 méteres bélbe 10-12 kg töltelék fér.
A sózott kolbász bél tiszta vízzel vagy gyenge mosószeres vízzel tisztítható és 30 percig áztatandó. Hosszú ideig - több óráig tartó áztatást mindenképp kerülni kell, hogy a bél megőrizze jó minőségét, ellenkező esetben szakadhat, kidurranhat, kifőhet. A sózott kolbásznak való vékonybél egyszerűen, hűvös helyen tárolható, akár befőttesüvegben vagy bontatlanul saját zacskójában.
Egyéb vegyszerekkel (például ecet, szódabikarbóna) nem ajánlott tiszíttani a kolbászbelet.